Szczegóły aktualności

Kolejne zwycięstwo pod hasłem za rok, może dwa
2014.12.02

Ponad rok trwało "wyciąganie" dokumentacji od Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów  Biobójczych. Ale wytrwałość popłaca. Udało się. Przypomnijmy, że pismem z dnia 28 października 2013 r. zwróciliśmy się z prośbą o udostępnienie listy produktów biobójczych wpisanych do rejestru produktów biobójczych, których podmiotem odpowiedzialnym za wprowadzenie do obrotu lub wytwórcą produktu biobójczego są: "SIGMA" z siedzibą przy ul. Naramowickiej 194 w Poznaniu (produkująca pod marką KROPP) oraz "BROS s.c." z siedzibą przy ul. Karpia 24 w Poznaniu oraz BROS Sp. J. B.P. Miranowscy z siedzibą przy ul. Sokoła 7/6 w Poznaniu (produkujące m.in. pod marką BROS). Sprawa dotyczyła w szczególności kart charakterystyki produktów, które powinny zostać przedstawione przez inwestora w ramach prowadzonego postępowania środowiskowego. Inwestor na wniosek urzędu miasta w Swarzędzu przedstawił niewielką ilość dokumentacji, a bez tego naszym zdaniem nie było możliwości, aby dokonać właściwej klasyfikacji zakładu z punktu widzenia ryzyka wystąpienia poważnej awarii przemysłowej. Niestety, władze w Swarzędzu nie widziały potrzeby, aby przymusić inwestora do przekazania tej dokumentacji. Musieliśmy zatem wystąpić o nią we własnym zakresie. Okazało się to niełatwym zadaniem. Dopiero po odwołaniu i po ponad rocznej wymianie pism z Urzędem Rejestracji, otrzymaliśmy w ubiegłym tygodniu satysfakcjonujące nas dokumenty. Poniżej zamieszczamy treść otrzymanego pisma przewodniego oraz treść decyzji. Reszty dokumentacji nie załączymy - waży ponad 3,6 kg i jest to kilkaset stron. Teraz zostanie przejrzana przez specjalistów i dołączona do prowadzonych postępowań.

Wniosek jest jeden - nie można się poddawać. Należy z uporem dążyć do celu, bo jest on możliwy do osiągnięcia. Nie jest to pierwsza sytuacja, gdy po złożonym odwołaniu uzyskujemy to, co chcieliśmy. A że trwa to czasami długo - co zrobić. Taki widocznie mamy klimat.


Ze względu na ponad roczny okres oczekiwania na rozstrzygnięcie mamy dla pana Prezesa Urzędu Rejestracji dedykację w postaci piosenki:

Newsletter

Bądź na bieżąco - zapisz się do naszego newslettera!

KicinOnLine forum
Park Krajobrazowy Puszcza Zielonka
Len Kicin
Infoczerwonak