Aktualności

Dalsze informacje w trakcie opracowywania.

Sąd zawiesza postępowanie dotyczące decyzji środowiskowej dla firmy Bros
2015.12.29

WSA zawiesił postępowanie skargowe dotyczące decyzji środowiskowej dla firmy Bros dotyczące hali magazynowo-produkcyjnej w Janikowie

więcej
Sprawa BROS w sądzie. SKO podtrzymało decyzję środowiskową Swarzędza na halę magazynowo-produkcyjną
2015.04.22

Jesteśmy, działamy! Brakuje tylko czasu na publikacje. Po dłuższym okresie "ciszy publikacyjnej" informujemy, że SKO podtrzymało decyzję środowiskową Swarzędza na halę magazynowo-produkcyjną. Informujemy też o wprowadzeniu zakazu poruszania się pojazdów o DMC pow. 7t na ul. Swarzędzkiej oraz złożeniu przez Swarzędz skargi kasacyjnej do NSA na wyrok WSA unieważniający plan zagospodarowania.

więcej
Wybory sołeckie w Kicinie - jutro, tj. wtorek g. 19.00 w Szkole Podstawowej w Kicinie
2015.02.16

Zapraszamy mieszkańców Kicina na wybory sołeckie, które odbędą się we wtorek 17. lutego 2015 r. o godz. 19.00 w Szkole Podstawowej w Kicinie

więcej
Gmina Swarzędz zamierza sfinansować za prawie 1 mln zł rozbudowę ul. Swarzędzkiej z pieniędzy podatników
2015.02.13

Z zawiadomienia o sposobie załatwienia skargi na Burmistrza Swarzędza dowiadujemy się, że za rozbudowę ul. Swarzędzkiej zapłacą mieszkańcy

więcej
Wyniki próbek gleby - cd. tzw. bomby ekologicznej. 135-krotne przekroczenie normy lindanu, ponad 5-krotne DDT i ponad 1-krotne kadmu
2015.02.09

WIOŚ w Poznaniu przesłał do Stowarzyszenia LEN wyniki próbek gleby pobranych w Murowanej Goślinie.

więcej
Co zrobią radni Swarzędza?
2015.01.27

Dzisiaj sesja budżetowa Rady Miejskiej w Swarzędzu. Co zrobią radni? Czy zostali zapoznani z uzasadnieniem grudniowego wyroku WSA? Czy za pieniądze podatników rozbudują drogę dla inwestora w Janikowie? Czy po kilku miesiącach rozpoznają skargę na Burmistrz Tomicką?

więcej
Obejście prawa przez gminę Swarzędz przy procedowaniu planu zagospodarowania terenu obejmującego inwestycję BROS
2015.01.23

Stowarzyszenie LEN otrzymało grudniowy wyrok WSA wraz z uzasadnieniem unieważniający plan zagospodarowania dla terenu inwestycji firmy BROS. Gmina Czerwonak złożyła w grudniu własną skargę do sądu. Po lekturze uzasadnienia, wydaje się być w pełni uprawniona.

więcej
Chrom, miedź i ołów w ściekach. Ciąg dalszy tzw. bomby ekologicznej
2015.01.22

WIOŚ przesłał nam pismo w sprawie efektów kontroli magazynu firmy Bros w Murowanej Goślinie. Jednocześnie otrzymaliśmy decyzję Swarzędza w sprawie zalewania pola i drogi w Kicinie przez wodę z terenu inwestycji firmy Bros w Janikowie. Czy wydane pozwolenia wodnoprawne dla firmy Bros powinny zostać cofnięte albo unieważnione?

więcej
Urbanistyczne poprawki burmistrza, czyli jak przesunąć otulinę
2015.01.15

Po grudniowym wyroku WSA unieważniającym plan zagospodarowania terenu m.in. dla terenu inwestycji firmy Bros dokonaliśmy przeglądu obecnej sytuacji wraz z analizą pomysłów wysuwanych przez radnych oraz Burmistrza Swarzędza. Jedno jest pewne, obecnie firma Bros ma zablokowaną możliwość prowadzenia inwestycji dla wariantu produkcyjnego. Ale protestujący mieszkańcy zamierzają doprowadzić sprawy "do końca".

więcej
Woda z inwestycji Bros ponownie zalewa sąsiednie nieruchomości
2015.01.13

Po raz kolejny przekonujemy się, że zbiornik ppoż-retencyjny został źle zaprojektowany. Pomimo, że na terenie inwestycji wykonano co najmniej 3 dodatkowe zbiorniki (nie wiemy zresztą, czy legalnie) woda opadowa z terenu inwestora zalewa sąsiednią drogę.

więcej
Bomba ekologiczna ciąg dalszy
2014.12.15

Stowarzyszenie LEN otrzymało informację z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska

więcej
Hurra. Kolejna wygrana w WSA. Tylko dlaczego …
2014.12.12

Po raz kolejny okazało się, że byłe już władze gminy Swarzędz nie mają racji. Tym razem w sprawie nakazu Wojewody dotyczącego TIRów na ul. Swarzędzkiej. WSA odrzucił bowiem skargę gminy Swarzędz.

więcej
Plan zagospodarowania dla terenu inwestycji Bros unieważniony przez WSA w Poznaniu!!!
2014.12.05

Otrzymaliśmy informację, że na dzisiejszym posiedzeniu, WSA w Poznaniu unieważnił uchwałę z 2001 r. dotyczącą planu zagospodarowania dla terenu, na którym prowadzona jest inwestycja firmy Bros.

więcej
Kolejne zwycięstwo pod hasłem za rok, może dwa
2014.12.02

Ponad rok trwało "wyciąganie" dokumentacji od Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Ale wytrwałość popłaca. Udało się.

więcej
Wybory, wybory i po wyborach
2014.12.01

Dzisiaj odbędzie się pierwsza sesja nowo wybranej Rad Gminy w Czerwonaku oraz Rady Miejskiej w Swarzędzu

więcej
Jacek Sommerfeld przesłał nam swój program wyborczy. Czekamy na program Mariusza Poznańskiego
2014.11.27

Na profilu FB poinformowaliśmy, że zarówno pan Poznański, jak i pan Sommerfeld mogą przesłać nam swoje programy wyborcze, które chętnie opublikujemy. Przed I turą ich nie otrzymaliśmy. Wczoraj otrzymaliśmy program od pana Sommerfelda.

więcej
Czekamy na ruch wójta Poznańskiego
2014.11.20

W przyszłym tygodniu minie 30 dni od daty dostarczenia do Swarzędza wniosku Czerwonaka dotyczącego planu zagospodarowania. Na 5 grudnia WSA wyznaczył natomiast termin rozprawy w postępowaniu zainicjowanym przez właścicieli nieruchomości sąsiadującej z terenem Brosa. Czy Wójt zdąży złożyć skargę w imieniu Czerwonaka? Obiecał radnym gminy i mieszkańcom, że tak. Trzymamy za słowo.

więcej
Paraliż informacyjny urzędu w Swarzędzu? Tęsknota za sprawnymi urzędnikami
2014.11.14

Mamy wrażenie, że przed wyborami w urzędzie gminy w Swarzędzu zapanował paraliż informacyjny. W ostatnich dniach to już drugi przypadek, gdy na prosty wniosek o udzielenie informacji Stowarzyszenie musi czekać, tak, tak, aż dwa miesiące.

więcej
Petycja mieszkańców w sprawie TIRów na ulicy Swarzędzkiej
2014.11.07

Dość wzajemnego przerzucania się odpowiedzialnością przez urzędy! Dość lekceważenia przez Swarzędz nakazów i wniosków Wojewody i Starosty! Mieszkańcy zdecydowali się na przygotowanie petycji w sprawie ruchu pojazdów ciężarowych na ul.Swarzędzkiej! Ile można czekać? Aż wydarzy się nieszczęśliwy wypadek?

więcej
Dwie gminy, dwie ekspertyzy i jedna sprawa, czyli miejscowy plan zagospodarowania
2014.11.07

Gmina Czerwonak ponad dwa lata temu zleciła wykonanie ekspertyzy dotyczącej procedury uchwalenia planu zagospodarowania. Gmina Swarzędz pół roku temu też zamówiła ekspertyzę związaną z tym samym planem. Poprosiliśmy o udostępnienie tych dokumentów. Jaki efekt, zobaczcie sami

więcej

Newsletter

Bądź na bieżąco - zapisz się do naszego newslettera!

KicinOnLine forum
Park Krajobrazowy Puszcza Zielonka
Len Kicin
Infoczerwonak