Szczegóły aktualności

Co zrobią radni Swarzędza?
2015.01.27

Dzisiaj sesja budżetowa Rady Miejskiej w Swarzędzu. Co zrobią radni?

Czy zostali zapoznani z uzasadnieniem grudniowego wyroku WSA unieważniającego miejscowy plan zagospodarowania dla terenu inwestycji firmy Bros? Czy dotarła do nich skarga skierowana do WSA przez gminę Czerwonak w sprawie planu zagospodarowania? Czy nadal uważają, że wina leży nie po stronie Swarzędza? Czy jednak uznają, że zawiniły władze z 2001 roku? Czy nadal zamierzają oszukiwać rzeczywistość próbując przesunąć otulinę, studium zagospodarowania, plan zagospodarowania i wydawać na to pieniądze podatników? W każdym razie, jeżeli radni nie mieli okazji zapoznać się z uzasadnieniem wyroku, prezentujemy je poniżej.

Są jeszcze inne pytania.

Czy za pieniądze podatników rozbudują drogę dla inwestora w Janikowie? Czy sensowne jest wydawanie z budżetu gminy 1 mln zł na rozbudowę drogi, w której nie ma jeszcze kanalizacji? Czy w poprzedniej kadencji nie było ustaleń, że drogi będą modernizowane dopiero po wykonaniu kanalizacji?

Czy mieszkańcy mogą liczyć, że władze Swarzędza wykonają nakaz wojewody w sprawie organizacji ruchu na ul. Swarzędzkiej? Czy po kilku miesiącach rozpoznają skargę na Burmistrz Tomicką?

Na te pytania nie znamy na razie odpowiedzi. Może z obrad dzisiejszej rady miejskiej dowiemy się więcej. Wiemy, że radnym powinna przyświecać idea Burmistrza zawarta w haśle: Po pierwsze: MIESZKAŃCY!


Uzasadnienie wyroku WSA:

Newsletter

Bądź na bieżąco - zapisz się do naszego newslettera!

KicinOnLine forum
Park Krajobrazowy Puszcza Zielonka
Len Kicin
Infoczerwonak