Szczegóły aktualności

Sprawa BROS w sądzie. SKO podtrzymało decyzję środowiskową Swarzędza na halę magazynowo-produkcyjną
2015.04.22

Uaktualnienie z dnia 15 grudnia 2015 r.:

Już w czwartek o godz. 13.40 w sali 101 w WSA w Poznaniu na ul. Ratajczaka odbędzie się rozprawa w sprawie decyzji środowiskowej dla firmy BROS dotycząca hali magazynowo-produkcyjnej w Janikowie. Przypomnijmy, że Samorządowe Kolegium Odwoławcze podtrzymało w lutym 2015 roku pozytywną decyzję środowiskową Swarzędza. Stowarzyszenie LEN wniosło zatem skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Z treścią skargi możecie się Państwo zapoznać pod wskazanym linkiem.

Liczymy na obecność osób zainteresowanych tematem w czwartek w sądzie.


Jesteśmy, działamy! Brakuje tylko czasu na publikacje.

Po dłuższym okresie możemy poinformować, że:

- gmina Swarzędz nareszcie wymieniła znaki na ul. Swarzędzkiej, a zatem obecnie obowiązuje na niej bezwzględny zakaz poruszania się pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej 7t. A mieszkańcy są czujni - gdy przypadkiem natrafią na "zakazany" pojazd, robią zdjęcia i przekazują informację na Policję. Z otrzymanych z Policji informacji, toczy się kilka postępowań dotyczących złamania zakazu wjazdu.

- SKO wydało decyzję w II instancji, którą podtrzymało decyzję środowiskową Swarzędza na halę magazynowo-produkcyjną. Decyzja została wydana pod koniec lutego. Poniżej treść samej decyzji. Z uzasadnieniem możecie się Państwo zapoznać pod tym linkiem (spory rozmiar pliku). W ubiegłym tygodniu mijał termin na złożenie skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na wspomnianą decyzję. Stowarzyszenie LEN przygotowało i złożyło skargę. Jej treść opublikujemy w terminie późniejszym, albowiem musi najpierw trafić do adresatów.

- Swarzędz złożył do Naczelnego Sądu Administracyjnego skargę kasacyjną na wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu dotyczący unieważnienia planu zagospodarowania dla terenu inwestycji firmy Bros. W załączeniu treść skargi.

Postaramy się częściej publikować najnowsze wiadomości.


Treść decyzji SKO:

Newsletter

Bądź na bieżąco - zapisz się do naszego newslettera!

KicinOnLine forum
Park Krajobrazowy Puszcza Zielonka
Len Kicin
Infoczerwonak